SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skedar 6467460
nr 646 7460
Skedar
3 st, silver, 1700-tal
måndag 21 juni 2010
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver